BlogMat

Hosting

Hosting - Webhosting je pronájem prostoru pro www stránky na cizím serveru. Je buď zdarma (free hosting) nebo placený. Poskytovatelé nabízí většinou i databázi MySQL. Stránky většinou nahrajete přes FTP, který je v hostingu poskytován. Informace o databázi poskytovatel informuje přímo na hostingu. Přístup do FTP je dán všem. Tam se vkládají tzv. soubory a složky webu. Pokud si tedy stáhnete nějaký redakční systém, nahrajete ho pomocí FTP a k tomu si založíte (pokud to tak není automaticky) databázi. Ta je potřeba pro redakční systém a ten po Vás informace pro MySQL (databázi) bude požadovat. Součástí webhostingů v některých případech patří i emailové schránky. Samozřejmě bývá k hostingu i online podpora či diskuzní fórum s radou.

Mezi nejlepší free hostingy tedy hostingy zdarma patří endora.cz. Můžete si k hostingu koupit doménu (www.něco.cz) nebo hosting zaplatit s například větším prostorem pro Vaše stránky. K free hostingu je přidaná reklama, 2GB místa pro web a je požadována aktivita webu. Jinak Váš web zruší.

Mezi nejlepší placené hostingy patří například wedos.cz. I my jej využíváme. Je celkem levný a také si můžete k webhostingu koupit doménu.
Partnerské weby
Copyright © 2016 - 2017 by Jakub Rubeš
All Rights reserved
E-Mail: kubassi(zavináč)email.cz
TOPlist

Webhosting Endora.cz Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti